Redační a publikační systém TOOLKIT

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Co znamená CMS, publikační systém a redakční systém?

CMS je zkratka anglického výrazu Content Management Systém. V češtině se používá termín systém pro správu obsahu nebo publikační systém. CMS je tedy synonymem pro publikační systém a může sloužit kromě zveřejňování informací na internetu (což je nejobvyklejší použití) i ke správě dalších firemních dat jež nemusejí být veřejně publikována. Pomocí publikačního systému může webové stránky spravovat i běžný uživatel PC a to snadno a rychle.

Redakční systém je publikační systém, který je určen ke správě článků i dalších informací v redakcích. Kromě toho, že by měl pomoci s jejich snadnou a efektivní publikací na internetu, by měl podporovat i schvalovací proces článků, umožňovat vytvářet skupiny uživatelů se stejnými právy a zasílat oznámení o nových a upravených článcích.

Jak publikační systém TOOLKIT funguje?

Aktualizace webových stránek probíhá v jednoduchém vstupním formuláři prohlížeče. Obsah celé nebo části stránek je uložen v databázi. Pokud si návštěvník chce prohlédnout vaší stránku, vyberou se požadovaná data z databáze, zkompletují se s nastavenými šablonami pro vzhled a výsledek se pošle a zobrazí v prohlížeči návštěvníka.

Úpravu vašich dat v databázi příp. šablon pro vzhled může provádět pouze ten, kdo zná příslušné uživatelské jméno a heslo pro vaše databáze. Uživatelé, kteří neznají vaše přihlašovací údaje nebo znají přihlašovací údaje pro jiné databáze publikačního systému, upravovat vaše stránky nemohou.

Co je potřeba k používání TOOLKITU?

K tomu, abyste mohli spravovat své stránky pomocí publikačního nástroje TOOLKIT potřebujete:

  • připojení na internet
  • běžný prohlížeč internetových stránek (Internet Explorer, Mozilla, Opera apod.)
  • uživatelské jméno a heslo (obdržíte poté co bude nástroj začleněn do vašich stránek).

Nemusíte si instalovat žádný program, nemusíte se učit HTML či jiné jazyky. Stačí se k nástroji přihlásit pomocí vašeho oblíbeného prohlížeče a úprava či vytvoření nové stránky je pak otázkou několika sekund.

VYZKOUŠEJTE SI JAK JE TO SNADNÉ V DEMOVERZI TOOLKITU!

Je podmínkou k používání TOOLKITU přesun mých stránek na váš server?

K tomu, aby se informace spravované prostřednictvím publikačního systému TOOLKIT zobrazili na stránce je zapotřebí, aby tato stránka byla umístěna na našem serveru. Vzhledem k tomu, že publikační systém může být nasazen i do jedné jediné stránky (např. novinky) stačí, aby pouze tato byla umístěna na našem serveru. Do vašeho webu jí poté můžete zakomponovat pomocí pouhého odkazu nebo přes tzv. FRAME nebo IFRAME. Nic však nebrání tomu, umístit na náš server celý váš web neboť webhosting je u nás zdarma.

NENAŠLI JSTE CO JSTE HLEDALI? ZEPTEJTE SE!


Copyright © 2005 Econnect; použit publikační a redakční systém TOOLKIT