Redační a publikační systém TOOLKIT

NOVINKY

Nové možnosti počítání zobrazení článků v Toolkitu

22. 8. 2007
Uživatelé Toolkitu nyní mají novou možnost nechat si zobrazovat články nejčtenější za poslední den, týden nebo měsíc. To umožňuje nový systém počítání zobrazení, který jsme za přispění Ekolistu do Toolkitu implementovali.

Nový systém si do databáze zaznamenává kažké zobrazení jakéhokoliv článku spolu s časem. Výhodou nového systému je, že umožňuje:

  • zjistit počet zobrazení článku během posledního dne/týdne/měsíce, takže je možné zobrazit nejčtenější články za ...
  • vygenerovat statistiku, kdy byl který článek čten
  • počítání zobrazení je v rámci možností očištěno od návštěv robotů (jejich návštěvy se nezapočítávají)
  • systém lze velmi jednoduše rozšířit o počítání zobrazení za jakékoliv období (nejen poslední den/týden/měsíc)

Jak systém využít?

Velmi jednoduše - stačí si do svého webíku přidat políčko "Hits last day", "Hits last week" či "Hits last month" a od této chvíle se toto políčko bude aktualizovat a to i zpětně! Nemá tedy jakýkoliv význam přidávat políčko do webíku, pokud jej nebudeme používat. Naopak - počítání statistik je relativně náročná operace a pro nevyužitá políčka by tak jen zbytečně zatěžovala server. Přitom zcela stejného efektu dosáhneme, pokud pole přidáme až ve chvíli, kdy jej začneme používat pro zobrazení nejčtenějších článků za poslední ...

Celý systém počítání zobrazení jsme přepracovali a snažili jsme se, aby byl kromě nových funkcí ještě rychlejší, než ten minulý. To se snad podařilo. Výpočetně náročné statistiky se počítají jen pro webíky, kde těchto funkcí využíváme. Počítání navíc funguje dávkově a odstupňovaně pro jednotlivé frekvence, takže denní statistiky se počítají každých zhruba 10 minut, týdenní každých 40 minut a měsíční jednou za 2,5 hodiny. Časy samozřejmě ještě můžeme upravit dle poznatků z provozu.

Poděkování za tento počin patří BEZKu / Ekolistu, kteří tuto novou vlastnost pro nás zasponzorovali. Pokud se i vy chcete stát sponzory nějaké nové vlastnosti Toolkitu, tak se mi prosím ozvěte na actionapps@ecn.cz

Copyright © 2005 Econnect; použit publikační a redakční systém TOOLKIT